Výstavba odbavovacího terminálu na letišti v Pardubicích konečně dostala zelenou

 

Akcionáři společnosti East Bohemian Airport a.s. (EBA) a dodavatelé stavby dnes poklepali základní kámen nové odbavovací haly. Terminál by měl na zelené louce vyrůst během 18 měsíců. Po několikaletých dohadech se tak snad blýská pardubickému letišti na lepší časy.

„O potřebě výstavby nové haly se hovořilo řadu let. Jsem rád, že se našemu vedení podařilo tento záměr dotáhnout a těším se, až začne terminál sloužit. Jsem přesvědčen o tom, že jeho otevření přinese užitek nejen cestujícím a městu a kraji coby akcionářům společnosti East Bohemian Airport, ale celému regionu,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Zhotovitele stavby terminálu vybrala EBA ve výběrovém řízení, do něhož se přihlásilo 12 firem. Většina nabídek nepřekročila předpokládanou cenu stavby, tj. 300 milionů korun. S nejnižší nabídkovou cenou 256 milionů korun zvítězilo sdružení firem Chládek a Tintěra a Strabag. Podle předsedy představenstva společnosti EBA Pavla Svobody je tato cena srovnatelná s cenami, za které postavily nové terminály jiná letiště. V ceně stavby je kromě terminálu zahrnuto i vybudování příjezdové komunikace. Finanční zdroje na stavbu zajistí akcionáři EBA, tedy město Pardubice, vlastnící ve společnosti 66 procent akcií a Pardubický kraj coby třetinový vlastník. 

„Výstavba nového terminálu je pro budoucnost a další rozvoj letiště nutná. Bez něj by se EBA musela vzdát pravidelné přepravy cestujících. Díky této investici bude mít letiště zázemí na úrovni cestování ve 21. století a vyhovující poptávce leteckých společností po moderních, ale finančně dostupnějších letištních službách,“ prohlásila ředitelka společnosti EBA Hana Šmejkalová.

 

Aktuální číslo

Žádné obrázky

Inzerce v Evropských novinách

Spolupracujte s námi a inzerujte v tištěném i webovém vydání.

Více info zde.

Rozhovory

stating

Evropské instituce

  • Evropský účetní dvůr

    Zatímco v minulých číslech Evropských novin jsme se zaměřili hned na dvě významné soudní instituce, tentokrát se v naší pravidelné rubrice podíváme do světa financí. V našem hledáčku je totiž...

    Číst dál...