Nová linka přivezla novináře, mají lákat turisty

NHK 2V návaznosti na otevření přímé linky  Pardubice - Londýn  dorazila minulý týden do Pardubic pětice novinářů z britských médií. Jejich cestu zorganizovala Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s českým zastoupením  CzechTourism v Londýně. Na přípravě programu se podílely i oblastní destinační managementy Pardubicko a Českomoravské pomezí.

 

Hlavním smyslem  press tripu bylo představit turistické možnosti našeho regionu potenciálním turistům z britských ostrovů, kteří mají nyní třikrát týdně otevřenou přímou cestu do našeho krajského města z letiště Londýn – Stansted. „Pořádání informačních cest pro novináře je velmi efektivní marketingový nástroj. Jsem přesvědčen, že toto je ta správná cesta, jak dostat informace o turistických možnostech našeho kraje k dalším cestovatelům,” řekl René Živný, radní Pardubického kraje pro cestovní ruch.

Pro zástupce britských médií byl připraven atraktivní třídenní program.  Bezprostředně po příletu na pardubické letiště byli přivítáni zástupcem letiště a informováni o plánovaném rozvoji a blízkém otevření nového terminálu. Po procházce historickým centrem města a návštěvě pardubického zámku byl den příjemně zakončen exkurzí a degustací v pivovaru Pernštejn. Druhý den dopoledne hosté obdivovali areál Národního hřebčína Kladruby nad Labem a odpoledne historickou krásu Litomyšle, včetně zámku zapsaného do seznamu UNESCO. Třetí den byl vyvrcholením informační cesty, a proto byl program opravdu lákavý. Ráno výstup na Kunětickou horu, prohlídka golfového areálu Golf Resort Dříteč a odpoledne účast na poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou steeplechase na dostihovém závodišti v Pardubicích.

Novináři z Velké Británie byli překvapeni a nadšeni z dobré kvality a nízkých cen služeb. Velmi se zajímali o historické památky a gastronomii východních Čech. Věřím, že svoje nadšení přenesou i na své čtenáře,” poznamenala ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková. (pak)

Aktuální číslo

Inzerce v Evropských novinách

Spolupracujte s námi a inzerujte v tištěném i webovém vydání.

Více info zde.

Rozhovory

stating

Evropské instituce

  • Evropský účetní dvůr

    Zatímco v minulých číslech Evropských novin jsme se zaměřili hned na dvě významné soudní instituce, tentokrát se v naší pravidelné rubrice podíváme do světa financí. V našem hledáčku je totiž...

    Číst dál...