Zdechovský: OLAF mi vydání neodmítl

zdechovskyČeský europoslanec Tomáš Zdechovský (Evropská lidová strana) se ohradil proti tvrzení, že by mu OLAF (Evropský úřad pro boj proti podvodům) odmítl vydat závěry vyšetřování v aféře Čapí hnízdo.

Podle informací jeho kanceláře požádal Zdechovský o vydání závěrů vyšetřování ve středu 3. ledna. Oficiálním dopisem oslovil jak OLAF, tak eurokomisaře Günthera Oettingera a předsedu Evropské komise Jean-Claude Junckera. „Žádné zamítavé stanovisko od nich do současné doby neobdržel a pevně věří, že ani neobdrží. Zdechovský nežádal v souladu s usnesením Nejvyššího státního zastupitelství o celou zprávu OLAF, ale zažádal pouze o závěr vyšetřování. Ten je možné v souladu s běžnou praxí europoslancům poskytnout,“ uvedla Zdechovského mluvčí Jitka Fialová.

Podle ní zároveň Zdechovský také oficiálně požádal, zda může být závěr vyšetřování OLAF projednán Kontrolním výborem Evropského parlamentu. Konečné rozhodnutí, zda a kdy tomu bude vyhověno, by mělo být známo v nejbližších několika dnech.

Aktuální číslo

Inzerce v Evropských novinách

Spolupracujte s námi a inzerujte v tištěném i webovém vydání.

Více info zde.

Rozhovory

stating

Evropské instituce

  • Evropský účetní dvůr

    Zatímco v minulých číslech Evropských novin jsme se zaměřili hned na dvě významné soudní instituce, tentokrát se v naší pravidelné rubrice podíváme do světa financí. V našem hledáčku je totiž...

    Číst dál...