Konference Evropská chytrá a sdílená města

smartMinisterstvo pro místní rozvoj bude 22. – 23. listopadu hostit konferenci Evropská chytrá a sdílená města, které je organizována ve spolupráci s Evropskou hospodářskou komisí OSN (EHK-OSN) a Fakultou architektury ČVUT. Odborníci z celého světa budou řešit dopad informačních technologií a související sdílené ekonomiky na vývoj měst.

Digitalizace zasahuje většinu oblastí lidského života a města nejsou výjimkou. Dopad informačních technologií je v mnohém pozitivní – například umožňuje lépe řídit dopravu nebo zefektivnit svoz odpadu, přináší však také mnohé výzvy spojené převážně, ale nejen, se sdílenou ekonomikou, kterou představují například krátkodobé pronájmy bytů. Na konferenci své zkušenosti a názory představí zástupci zemí a měst, mezinárodních institucí a odborníci z akademické sféry,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Nebeská.

Odborníci budou diskutovat mimo reálných příkladů dopadů digitalizace na města i další související otázky, například co je vše možné ve městech sdílet, jaký je dopad sdílené ekonomiky na místní ekonomiku, jaká jsou rizika sdílené ekonomiky či jak by se sdílená ekonomika měla regulovat.

Úvodní slovo na konferenci pronese ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Diskuzí se mimo českých odborníků účastní i zástupci měst, včetně například New Yorku, Lisabonu, Tel Avivu, a významných nadnárodních institucí, mezi nimi například představitelé EHK-OSN, OECD nebo Evropského výboru regionů. (mmr)

 

Aktuální číslo

Inzerce v Evropských novinách

Spolupracujte s námi a inzerujte v tištěném i webovém vydání.

Více info zde.

Rozhovory

stating

Evropské instituce

  • Evropský účetní dvůr

    Zatímco v minulých číslech Evropských novin jsme se zaměřili hned na dvě významné soudní instituce, tentokrát se v naší pravidelné rubrice podíváme do světa financí. V našem hledáčku je totiž...

    Číst dál...