Absolutním vítězem v Pardubickém kraji je Seč, Choceň ke Křišťálové popelnici přidala i tu Perníkovou

SEC 500

Už počtrnácté usilovaly obce v Pardubickém kraji o prestižní Perníkovou popelnici, tedy ocenění obcí a měst, jejichž obyvatelé nejefektivněji třídí odpad. Tentokrát se v soutěži vyhlašované Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a. s., a Pardubickým krajem hodnotil uplynulý rok 2020. A v něm dominovala řada úspěšných obcí z předchozích let. Občané Chocně navíc dokázali ovládnout nejenom regionální žebříček, na letošní konferenci Odpady a obce si město převzalo Křišťálovou popelnici za celorepublikové vítězství.

CELÝ ČLÁNEK

Čistá obec: Vyhrály Vernéřovice a Česká Skalice, obhájil Sedloňov

Na předchozích čtrnáct ročníků navázala vyhlášením výsledků toho patnáctého soutěž Čistá obec. V ní se obce a města Královéhradeckého kraje každoročně utkávají o to, čí občané lépe třídí odpad. Jak ukázaly výsledky, v průběhu celého roku 2020 to byly obce Sedloňov, Vernéřovice a město Česká Skalice. Po loňské odmlce, kdy slavnostní vyhlášení výsledků znemožnila epidemie, se zástupci úspěšných obcí a měst sešli opět v sídle Královéhradeckého kraje. Ocenění si tak osobně mohli převzít přímo na nádvoří krajského úřadu.

CELÝ ČLÁNEK

Kraj plánuje dvě velké opravy mostů

Mosty patří jako spojnice dvou břehů řek mezi klíčové dopravní stavby pro obslužnost území. Jejich konstrukce ale vyžadují pravidelnou pozornost a údržba a případná revitalizace jsou finančně velmi náročné. Pardubický kraj má ve svém vlastnictví více než osm set mostů, z nichž zhruba pět desítek bylo ještě na začátku roku v nevyhovujícím stavu. Během roku se podařilo patnáct mostních konstrukcí opravit a v rekonstrukcích se bude pokračovat i do budoucna. Velkým projektem bude třeba oprava mostu Pavla Wonky, který je důležitým propojením obou břehů Labe v krajském městě.

CELÝ ČLÁNEK

Silničáře letos v Pardubickém kraji trápí přívaly vody

Veškeré letošní starosti Pardubického kraje bohužel nezačínají a nekončí pandemií. Region a jeho silničáře v průběhu roku trápí přívaly vody. Ačkoliv to nejhorší přišlo před letními prázdninami, velká voda zlobila na silnicích i v říjnu. Naštěstí už způsobila jenom statisícové škody.

CELÝ ČLÁNEK

Ušetřit a zkvalitnit pomohou silničářům moderní technologie

Co rok nebo dva si pořizujeme nový, výkonnější a chytřejší telefon, každá generace aut, které si kupujeme, má mnoho nových bezpečnostních prvků a systémů zajišťujících větší komfort. Ale co silnice, jsou stále stejné? Jsou pásem asfaltu, na kterém není co měnit, na němž se nedá nic vylepšovat? To si rozhodně Pardubický kraj ani jeho Správa a údržba silnic nemyslí.

 

CELÝ ČLÁNEK

Pardubické cestmistrovství v novém

Inspekční cesty náměstka hejtmana Pardubického kraje Michala Kortyše po všech cestmistrovstvích Správy a údržby silnic Pardubického kraje odstartovaly investiční činnost, díky které se na mnoha místech výrazně změnilo zázemí pro zaměstnance nebo skladové hospodářství. Příkladem je nejenom teď na podzim dokončená proměna svitavského cestmistrovství, ale i nové zázemí přímo v centrálním areálu v Pardubicích.

CELÝ ČLÁNEK

Aktuální číslo

Inzerce v Evropských novinách

Spolupracujte s námi a inzerujte v tištěném i webovém vydání.

Více info zde.

Rozhovory

stating

Evropské instituce

  • Evropský účetní dvůr

    Zatímco v minulých číslech Evropských novin jsme se zaměřili hned na dvě významné soudní instituce, tentokrát se v naší pravidelné rubrice podíváme do světa financí. V našem hledáčku je totiž...

    Číst dál...