Začínajícím podnikatelům v Pardubicích pomůže podnikatelský inkubátor

 

 MES2963 800x531Pod patronací Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje a z finanční podpory města Pardubice a Pardubického kraje vznikl „podnikatelský inkubátor“ pod názvem P-PINK. Nabízí zázemí a poradenství pro začínající podnikatele, kteří mají reálnou vizi a kteří zaujmou odbornou komisi. Pardubický kraj byl posledním regionem České republiky, kde podobná služba chyběla.

I to je důvod, proč místní samosprávy tento projekt vítají. „Inkubátor se nerodil snadno, ale věřím, že si svoje místo najde,“ prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Spolupráce města a kraje je logická, rozhodli jsme se jít společnou cestou. Nevidím důvod, proč by samospráva neměla takový projekt podporovat,“ dodal hejtman.

Podnikatelský inkubátor P-PINK našel své zázemí v centru města Pardubice, což pro začínající podnikatele má strategickou výhodu pro jejich dostupnost. V centru se jim budou věnovat zkušení mentoři. „Podnikatelský inkubátor vidím jako příležitost. Svět je hrozně rychlý a zde mají podnikatelé možnost společně sdílet informace, mají možnost se rychle posunout dopředu,“ komentoval otevření P-PINKu primátor města Martin Charvát. Pardubice jsou navíc univerzitním městem a absolventi zdejší univerzity mohou být jedni z těch, kteří systém využijí. Pomocnou ruku tu dostanou začínající podnikatelé, ale třeba i dlouholetí zaměstnanci, kteří přijdou s dobrým nápadem. „Stanou se součástí systematického šesti až devítiměsíčního programu, ve kterém za symbolickou částku získají kromě zázemí s vybaveným pracovním místem také cenné rady pro úspěšný rozjezd svého podnikání,“ vysvětlil princip fungování podnikatelského inkubátoru ředitel Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje Richard Červenka.

PR

 

Aktuální číslo

Inzerce v Evropských novinách

Spolupracujte s námi a inzerujte v tištěném i webovém vydání.

Více info zde.

Rozhovory

stating

Evropské instituce

  • Evropský účetní dvůr

    Zatímco v minulých číslech Evropských novin jsme se zaměřili hned na dvě významné soudní instituce, tentokrát se v naší pravidelné rubrice podíváme do světa financí. V našem hledáčku je totiž...

    Číst dál...